Az életben tehát számos alkalommal el kell nyomnunk véleményünket, érzelmeinket, gondolatainkat, még tudásunk vágyát is. Milyen szabályhoz tarthatja akkor magát az, aki ragaszkodik az igazsághoz? Sohasem szabad valótlant állítani.Észben kell tartani, hogy az igazság…

Szólj hozzá!

Címkék: az

A kétségbeesés az egész lényünket átfogó „halálos betegség”, és az örök tudatunkból, azaz a szellemünkből fakad. Az ember saját szintézisét félreérti és saját énjét tudattalanul vagy tudatosan elhibázza: az ember nem tudja vagy nem akarja Én-jét…

ennmary 2010.08.25. 15:50

Érzelemmentesség

A depresszió a világ népességének egyik leggyakoribb betegsége. Jelentőségét nem lehet alábecsülni,minden harmadik-negyedik ember az élete folyamán legalább egyszer átesik egy súlyos depresszión, bárkit utolérhetnek múló rossz hangulat vagy makacsabb letörtség formájában,…

Kétféle elménk van.Értelmi elme racionális gondolkodása többnyire tudatos: a figyelem és a latolgatás jellemzi. A racionális elme az érzelmi elméhez képest egy-két másodpercnyi hátrányban van a probléma észlelésében és a megoldásban: a szív adja az első lökést, nem a fej.…

Nagyon érdekes idézetek, maga az élet alapvető dolgairól,ezt már az elődeink is tudták.... ""A kétségbeesés már sokszor nyert csatát." (Voltaire) "Késő a takarékosság, amikor már fogytán van a vagyon." (Seneca) "A harag legnagyobb gyógyszere az…

süti beállítások módosítása