A krízishez vezető út vétkeink tükrében

Aki meg akarja ismerni a "látszat mögött rejtőző valóságot" , azaz rá akar jönni, mi az oka problémáinak, annak meg kell tanulnia a legjobb kérdéseket feltenni a maga számára, hogy eljusson a megoldáshoz.

Ki az, aki ne vétett volna már a természet törvényei ellen gondolattal, szóval, cselekedettel vagy mulasztással?

Hányszor fogadkozunk, hogy leszámolunk káros szokásainkkal? Ilyenkor próbáljuk a múltunkat - őseinket is - a tudatosság szempontjai szerint megvizsgálni, azaz "a legjobb kérdéseket feltenni". A megtalált válaszokkal, nem ritkán krízishelyzetbe kerülünk, hiszen egy váratlan fordulattal olyan összefüggésekre is fény derülhet, amelyeket nemhogy korrigáltunk, de legszívesebben elhallgattunk volna. Mi irányítja ezeket a folyamatokat?

A krízis (jelentése: "döntés" vagy "fordulópont") egy adott helyzetben valóban döntő fordulatként jelentkezhet, mint minden fejlődési folyamat szükségszerű velejárója. A krízis csak akkor tud megoldást nyújtani, ha túljutunk rajta.

Szervezetünket és tudatunkat biokémiai és bioelektromos folyamatok lüktetése, az energia irányítja (kvantumfizikai törvény).

Problémáink mint betegségtünetek
Életünk csodálatos hírnöke a testünk. Szüntelenül üzen, csupán meg kell tanulnunk megérteni a tünetek nyelvét. Problémáink különböző betegségek tüneteivel mutatják meg, hol a hiba. Megfelelő alázattal megfejthetjük, hogy mit kell tennünk.

Nézzünk a "tükörbe"!

A betegségek tüneteit szembesüléseinkhez használhatjuk fel - ez az első lépés az önismeret felé. Aki átmegy az "önismereti vizsgán", könnyen belátja, felismeri, hogy mikor mit kell tennie, s ennek megfelelően meg tudja változtatni viselkedését és életmódbeli szokásait.

Mit tapasztalunk, amikor a problémánkra gondolunk?

- Először csak egyre erősödő szorongást érzünk. Talán önmagunkkal van problémánk? Érzéseink változtak meg? Új kifejezési formát keresnek, s mivel nem találnak (mert eddig nem vettük komolyan figyelmeztetéseit), reménytelenül bennrekednek? Ha ez az öntudatlan folyamat nem rendeződik és tovább tart a szorongás, valóban beteggé válhatunk.

- Tüneteink arra kényszerítenek, hogy - mások hibáztatása nélkül - tudatosan nézzünk szembe önmagunkkal (vigyázat; nekünk csak a saját hibáinkkal kell elszámolnunk, azokat kell "felfedeznünk").

A betegségek tünetei hibáink korrigálása után már feleslegesek, hiszen érettebbek, egész(séges)ebbek lettünk, mert harmóniába került a gondolkodásunk az érzelemvilágunkkal, a beszédünkkel és a cselekvésünkkel.

Hibakeresés agytréninggel

Számos szinten lehetünk "betegek" - munkánkban, társas kapcsolatainkban, a családunkban, az anyagi helyzetünkben vagy vallási beállítottságunkban, a józan ész vagy az érzelmek területén is - , a betegség (az előttünk álló probléma) viszont arra utal, hogy az élet egy bizonyos területén képtelenek vagyunk szabad áramlást biztosítani energiáinknak. Valahol akadályt állítottunk vagy valamiben hiányt szenvedünk.

Minden betegség mögött problémáink húzódnak meg.
(Mi akadályozza meg, hogy olyan legyek, amilyen valójában lehetnék?)

A tegnapon már nem változtathatunk! A holnapot egyedül ITT és MOST szabhatjuk meg. A döntés a mi kezünkben van. Bármikor nekifoghatunk életünk tudatos megtervezéséhez, s ezzel egészségünknek és sorsunknak teljesen új irányt adhatunk.

 

 

 

Új kórkép van kialakulóban: szeretethiány. Oka: mindenki csak kapni akar, pénzt, hatalmat, autót, és minden fontosabb, mint a szeretet. Veszélyes a teljesítményhajszolás, a mindenáron győzni akarás, hogy a sikerért sokan feláldozzák mások megbecsülését, szeretetét. Pedig milyen rosszul teszik...
Gondoltad volna?


Az érzelmileg magára maradt ember előbb-utóbb számolhat valamilyen betegséggel. A magány a legsúlyosabb, legalattomosabb stresszhelyzet. A vegetatív idegrendszer izgalma (akaratunktól függetlenül) az egész szervezetet terheli: a szív gyorsabban ver, az erek beszűkülnek, emelkedik a vérnyomás, meggyorsul a légzés, szűkülnek a pupillák. Mindez a mellékvesében termelődő adrenalin, a noradrenalin és a kortizon hatása. A növekvő hormontermelés miatt csökkenni kezd a fertőzés és a gyulladás ellen védő fehérvérsejtek száma - és kialakul a betegség.

 

A szeretethiány mindannyiunkat veszélyeztet, de leginkább azokat, akiknek önbecsülése egyetlen tulajdonságukon (képességükön) alapszik. Például azon, hogy szépek, fiatalok, sikeresek, stb. Aki egyetlen értékére összpontosít, nehezebben viseli, ha például a partnere elhagyja, vagy elfordul tőle a legjobb barátja. Már a távolodást is nehezebben dolgozza fel. Munkahelyi, szakmai sikertelenség, elismeréshiány is produkál szeretethiányt, és előhívja a fenti betegségtüneteket.

 

Állj meg egy pillanatra!


Ugye, most már érted, miért fontos az, hogy egy kis időre lelassíts, és magad köré nézz?! Az idő szalad, és egyszer csak azt veszed észre, hogy elmentél olyan dolgok mellett, amelyek fontosak lettek volna számodra. Ne szégyelld kimondani a bűvös szót: szeretlek! Ne habozz, ha arról van szó, hogy magadat kell adnod a szeretteidnek. Minden egyes darab, amit magadból adsz annak, aki szeret, többszörösen megtérül. Lassíts, és éld meg a pillanatokat! Nagyon rövid bevillanásokról van csupán szó, de ha nem veszed figyelembe ezeket, később hiányozni fognak. Ne engedd, hogy elmenjen melletted az idő. Ne várj arra, hogy a következő jobb lesz, vagy holnap gazdagabb leszel! Mindig a MOST számítson. Tanuld meg értékelni a szeretetet, mert ha egyszer elveszíted mások bizalmát és szeretetét, ha magadra maradsz, akkor nem lesz, aki figyelmeztet arra, hogy mindannyian érző lények vagyunk, akik szeretetre vágyunk. Hidd el, később nagyon bánni fogod, ha nem hallgatsz ránk...

Szólj hozzá!

Címkék: élet az

A bejegyzés trackback címe:

https://ennmary.blog.hu/api/trackback/id/tr742395256

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása